Kanske har du sett en båt vid någon av våra uppvisningar som du inte hittar här bland bilderna våra båtar?
Det kan bero på att byggaren jobbar så intensivt att denne inte hunnit lägga ut foto på projektet! Det händer också att en modellkapten som inte är medlem sjösätter sitt flytetyg vid våra evenemang. Kanske är det just den båten du letar efter?
Om du inte (...ännu!) är medlem så använder du kontaktformuläret för att...
Vi slussar vidare din fråga till lämplig medlem så snart vi kan, och ber denne kontakta dig.
Fält som är märkta med * är obligatoriska.
Tyvärr blev föredraget om el inställt pga förkylning. Men vi var ett gäng som trotsade besvikelsen och ändå samlades och pratade om Kristians pågående 3D-printade modell av Loffe Karlssons båt i första filmen "Göta Kanal", dess z-drev, dessutom snack om rostfritt klent material, kulörta sprayer för bottenmålning och diverse annat hobbynyttigt.
En välbesökt helg i byggandets tecken. Vid klubbens bord byggdes det på västeråsfärja, ubåt, bogserbåt och många andra flytetyg.